M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius marius@geoinzinerija.lt
tel:+37052729215
Darbo laikas 7:00-16:00
Susisiekite
Statinis zondavimas

Statinis zondavimas

Statinis zondavimas

Inžinerinis geologinių tyrimų (lauko bandymų) metodas, kurį pelnytai galime priskirti prie Lietuvoje dažniausiai atliekamų, yra statinis zondavimas, kartais vadinamas tiesiog trumpiniu CPT (angl. Cone Penetration Testing). Bandymas kūginiu penetrometru (CPT) ar su porinio slėgio matavimo galvute (CPTU) yra ir vienas iš ekonomiškiausių ir pakankamai tikslių tyrimų metodų, vertinant gautą informaciją apie grunto savybes, kiekį, vandens formą ir būseną gruntuose ir tam skirtą laiką. „Geoinžinerija“ – patikimas Jūsų partneris, jei reikalinga statinio zondavimo paslauga.

Siekiant nustatyti grunto sluoksnių ribas grunto tipą, jo stiprumo savybes, zondas, turintis kūgio formos antgalį, strypų pagalba hidrauliniu būdu spaudžiamas į gruntą. Statinio zondavimo metu naudojami elektroniniai įtempių matuokliai, leidžiantys ne tik tiksliai išmatuoti fizines grunto savybes, bet ir visus gautus duomenis susisteminti bei suformuoti į vientisą stratigrafinį įrašą. Pagal Lietuvoje galiojantį Europos standartą IS0 22476-1:2012 zondo parodymai fiksuojami kas 1-2 cm. Tokia metodika leidžia ne tik pasiekti maksimalius rezultatus, gauti aktualią informaciją, bet ir apsaugoti tiriamą vietą nuo didesnio pagrindo suardymo, bei nuo nepageidaujamų gręžimo metu susidarančių produktų, galinčių tapti žalingomis ir aplinkai kenksmingomis atliekomis.

 Priklausomai nuo geologinių sąlygų, gruntų ir jų stiprumo statinio zondavimo bandymo gylis gali siekti daugiau kaip 60 metrų, tačiau Lietuvos gruntų sąlygomis (žvyringi ir gargždingi fliuvioglacialiniai ir aliuviniai gruntai, labai kompaktiški moreniniai moliai ir dulkiai) dažniausiai pasiekiama tik 20 - 25 m ar net daug mažesnis gylis.

Kada reikalingas statinis zondavimas?

Bandymas kūginiu penetrometru (statinis zondavimas) įvairaus sudėtingumo pastatams, automobilių keliams, geležinkeliams, tuneliams, viadukams yra nepamainomas informacijos šaltinis – projektuojant atliktas tyrimas gali padėti užkirsti kelią problemoms ateityje bei sumažinti išlaidas, išvengti papildomų, neplanuotų investicijų. Statinių zondavimas suteikia vertingos informacijos statant vėjo jėgainių bokštus, elektros oro linijų atramas, kitus inžinerinius statinius ir įvairių paskirčių pastatus.

Kodėl statinio zondavimo metodas bus vienas geriausių pasirinkimų?

 • statinis zondavimas sudaro galimybes gauti nepertraukiamą grunto pagrindo stratigrafiją;
 • taikant šį metodą galima ištirti visus – net ploniausius – grunto sluoksnius ir prosluoksnius;
 • puiku tai, kad statinis zondavimas nepriklauso nuo oro sąlygų, todėl tyrimą galima atlikti esant bet kokiam orui – tai neturės įtakos nei darbų eigai, nei rezultatams;
 • visi grunto sluoksniai tiriami saugiai, laikantis reikalavimų, nesukeliant jokio pavojaus grunto fizinėms ir mechaninėms savybėms bei aplinkai;
 • tyrimas leidžia visiškai išvengti kenksmingų atliekų susidarymo, tad statinis zondavimas yra draugiškas aplinkai ir atitinka visus aplinkosaugos principus;
 • palyginti su kitais analogiškais metodais, statinis zondavimas, tiksliau – duomenų surinkimas ir jų analizė, trunka kur kas trumpiau – net 2–3 kartus;
 • statinis zondavimas aktualus aplinkos, geotechniniams tyrimams.

Statinio zondavimo pranašumai, palyginti su alternatyviais metodais

Statinio zondavimo metodas, palyginti su alternatyvomis, pavyzdžiui, su įprasto gręžimo metodu, yra pranašesnis, vertinant gruntui daromą įtaką terminus ir kainą. Statiniam zondavimui būdingas universalumas, mobilumas, o tai reiškia, kad tyrimą galima atlikti tiek sausumoje (net sunkiai prieinamose vietose), tiek ir vandenyje (iš laivų, pakeliamų platformų ir pan.).

Statinio zondavimo metu gaunami duomenys yra labai tikslūs, gaunami ir apdorojami sparčiai, apima galybę duomenų rinkimo taškų, tad suteikia išsamų informacijos rinkinį.

Palyginti su alternatyviais įprasto grunto gręžimo tyrimais, statinis zondavimas yra daug pranašesnis (2 -5 kartus) ir laiko atžvilgiu.

Mūsų komandos naudojama inovatyvi, pažangi technika leidžia geologams bei inžinieriams gauti apie gruntą išsamią, tikslią ir naudingą informaciją.

Statinis zondavimas yra grunto tyrimo metodika, pasižyminti sparta, universalumu, saugumu ir tikslumu bei didele nauda, kai siekiama nustatyti mechanines grunto savybes.

Kodėl mūsų statinio zondavimo paslauga – puikus pasirinkimas Jums?

 • Viena didžiausių savo stipriųjų pusių laikome specialistų komandą, turinčią daug žinių ir patirties, nuolat besimokančią ir augančią, sėkmingai prisitaikančią prie pokyčių ir siekiančią aukščiausių tikslų.
 • Vertiname kiekvieną klientą ir visada darbus atliekame kokybiškai, siekdami maksimalių, tiksliausių ir patikimų rezultatų.
 • Statinio zondavimo ir kitos paslaugos atliekamos naudojant modernią įrangą, leidžiančią paspartinti darbo procesus ir gauti maksimalius rezultatus.
 • Paslaugas teikiame Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse.
 • Siūlome lanksčias sąlygas kiekvienam iš Jūsų.
 • Mumis pasitiki valstybės ir savivaldybių institucijos, statybų bendrovės ir susisiekimo infrastruktūros įmonės, projektavimo ir architektūros biurai, įvairios vystymo kompanijos, žemės ūkio bendrovės bei privatūs asmenys ir kt.

Kitos „Geoinžinerijos“ teikiamos paslaugos:

 • Grunto gręžimas. Metodas leis tiksliai nustatyti ir ištirti gruntą bei mechanines ir fizines jo savybes, sluoksnių ribas ir kitus reikšmingus aspektus.
 • Dinaminis zondavimas. Metodas, pasiteisinantis projektuojant automobilių kelius, geležinkelius, viadukus, kitas komunikacijas. Tai sparčiai atliekamas lauko tyrimas, kurį rekomenduojama derinti su kitais lauko tyrimais, siekiant maksimalių, tikslių ir patikimų rezultatų.
 • Grunto laboratoriniai tyrimai. Metodas, nepamainomas tada, kai reikia ištirti grunto fizines ir mechanines savybes, jo sudėtį, tipą, stiprumą ir daug kitų aspektų.
 • Grunto sutankinimo kontrolė. Metodas, leidžiantis įvertinti grunto sutankinimo laipsnį ir kokybę, būtinas projektuojant susisiekimo tinklus bei bet kokius kitos paskirties statinius.
 • Bandymai statine ir dinamine plokšte. Bandymai statine plokšte leidžia tiksliai nustatyti, koks grunto stiprumas, sutankinimo kokybę ir deformacijų rizika, kai pagrindas veikiamas apkrovos, o dinaminės plokštės naudojimas leidžia greitai ir operatyviai nustatyti grunto sutankinimo kokybę.
 • Šurfų / kasinių kasimas ir aprašymas. Šis lauko tyrimų metodas suteikia progą ištirti seno statinio pamatus bei gruntą po juo, paimti geros kokybės grunto ėminius, kas aktualu planuojant rekonstrukciją ar naujas statybas šalimais.
UAB „Geoinžinerija“
Adresas: M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius
Ofiso: +37052729215;
Įmonės kodas: 303106983
PVM mokėtojo kodas: LT100007929219
Banko pavadinimas: Bankas „Swedbank“ AB
IBAN numeris: LT467300010136351934