M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius marius@geoinzinerija.lt
tel:+37052729215
Darbo laikas 7:00-16:00
Susisiekite
Dinaminis zondavimas

Dinaminis zondavimas

Dinaminis zondavimas

Jei aktualus greitas grunto struktūrinių savybių nustatymas, pavyzdžiui, planuojant kelių, geležinkelių tiesimą, suformavus sankasas iš birių medžiagų, tuomet dinaminis zondavimas bus labai neblogas sprendimas. Šis metodas traktuojamas ir kaip vienas iš paprasčiausių tyrimų geotechnikos srityje. Pasikliaukite mūsų komanda, jei reikalingas dinaminis zondavimas.

Dinaminis zondavimas atliekamas kalant nustatytos konstrukcijos kūgį į gruntą yra gana paprastos konstrukcijos, bei gali būti nedidelis ir kompaktiškas. Esminiai šio įrenginio privalumai – aukštas mobilumo lygis ir geras pritaikymas toms vietoms, kur sudėtingas priėjimas ir reikia ištirti iš paviršiaus slūgsančių gruntų mechaninęs savybes, sutankinimą.

Bandymai dinaminiu penetrometru (DP) (dinaminis zondavimas) labai dažnai pasirenkamas ir tada, kai reikia ištirti dideliame gylyje slūgsančius grunto sluoksnius, kurie yra perdengti stiprių grunto sluoksnių. Siekiant gauti maksimalią naudą geologiniuose tyrimuose dinaminio zondavimo metu gautius duomenys geriausia palyginti ir koreliuoti su statinio zondavimo ar kitų lauko bandymų ir laboratorinių tyrimų rezultatais,

Kokiu principu vyksta dinaminis zondavimas? Naudojamas zondas su antgaliu. Virš pastarojo iš tam tikro aukščio paleidžiamas nustatytos masės  plaktas. Zondas į gruntą gali būti kalamas arba rankiniu būdu, arba automatizuotai. Fiksuojamas plakto smūgių skaičius ir atstumas, per kurį kalamas zondas įsiskverbia į gruntą. Turint šiuos du aspektus nustatomas kūginis stipris (pasipriešinimas skverbimuisi) ir netiesiogiai tiriamo grunto sluoksnio tankumas. Todėl dinaminis zondavimas bus bene geriausias variantas, kai didesnio storio sluoksniui greitai reikia nustatyti tiriamo grunto sutankinimo savybes.

Dinaminio zondavimo gylis gali siektia iki 30 ir daugiau metrų, o jei zonduojama gręžinyje, galimas ir daug didesnis gylis, bet labai priklauso ir nuo bandomo grunto stiprumo. Pagal Lietuvos Respublikoje galiojanti standartą IS0 22476-2:2012 bandymas nutraukiamas dėl ypač didelio grunto stiprumo (paprastai 100-120 smūgių 10 cm intervalui).

Kokiais privalumais pasižymi dinaminis zondavimas?

 • didžiausias privalumas – mobilumas ir paprastas valdymas, todėl dinaminio zondavimo įranga puikiai pasitarnaus ten, kur su kita įranga darbuotis būtų sudėtinga ar visai neįmanoma;
 • vienų bandymu galima nustatyti grunto mechanines savybes tiek prie pat paviršiaus, tiek pakankamai giliai, ko neužtikrina kiti lauko tyrimo metodai
 • dinaminio zondavimo įranga bus puikus sprendimas ir tada, kai reikalingas tyrimas ten, kur paviršius yra gerokai pasviręs, ko nepavyktų padaryti su alternatyvių metodų įranga;
 • galima pasirinkti skirtingo svorio plaktus – tai priklauso nuo tiriamo grunto stiprumo.

Nors dinaminio zondavimo rezultatus rekomenduojama taikyti drauge su kitais geologiniais tyrimais (bent gręžimu), bet ir naudojantis dinaminio zondavimo metodu galima išskirti inžinerinius geologinius sluoksnius: jų ribas, storį; remiantis pločiais ir gyliais įvertinti gruntų nevienalytiškumą; nustatyti, kokiame gylyje yra uolienos, stambianuolaužinis ar labai stiprus gruntas; apytiksliai įvertinti fizines ir mechanines grunto savybes; nustatyti, koks yra technogeninių ( supiltų ar suplautų) gruntų sutankinimas.

Kodėl mūsų dinaminio zondavimo paslauga – puikus pasirinkimas Jums?

 • Esame inovatyvūs, atviri technologijoms, tad kiekvienam iš Jūsų pasiūlysime geriausius sprendimus.
 • Keliame sau aukštus tikslus, nuolat tobulėjame, giliname turimas žinias bei semiamės naujų įgūdžių, siekiame maksimalių rezultatų.
 • Didžiausia nauda klientui – vienas iš mūsų veiklos principų.
 • Dinaminio zondavimo paslauga teikiama naudojant pažangią, modernią įrangą, kuri leidžia gauti tikslius duomenis, pagreitinti darbą ir užtikrinti didžiausią paslaugų kokybę.
 • Dinaminio zondavimo bei kitas paslaugas teikiame visoje Lietuvoje, taip pat ir už jos ribų, kaimyninėse šalyse.
 • Mumis pasitiki valstybės ir savivaldybių institucijos, statybų bendrovės ir susisiekimo infrastruktūros įmonės, projektavimo ir architektūros biurai, įvairios vystymo kompanijos, žemės ūkio bendrovės bei privatūs asmenys ir kt.

Kitos „Geoinžinerijos“ teikiamos paslaugos:

 • Grunto gręžimas. Metodas leis tiksliai nustatyti ir ištirti gruntą, jo fizines ir mechanines savybes, sluoksnių ribas, paimti mėginius laboratoriniams tyrimams ir kt.
 • Statinis zondavimas. Metodas leis ištirti ir įvertinti net ploniausius grunto sluoksnius ir posluoksnius, identifikuoti grunto stiprumo savybes, įvertinti, kaip migruoja gruntinis vanduo ir kt.
 • Grunto laboratoriniai tyrimai. Metodas leis ištirti ir įvertinti grunto sudėtį, fizines ir mechanines jo savybes, stiprumą bei numatyti galimas deformacijas. Tai tyrimas, kuris labai  padės projektuojant susisiekimo infrastruktūrą bei įvairios paskirties statinius.
 • Grunto sutankinimo kontrolė. Grunto kokybė ir tvirtumas – kiekvieno statinio, kelių, geležinkelių ir kitų infrastruktūrų patvarumo bei kokybė garantas. Tad šis metodas yra nepamainomas, kai reikia įvertinti grunto sutankinimo laipsnį.
 • Bandymai statine ir dinamine plokšte. Paslauga aktuali, jei planuojama pastatų statyba, taip pat kelių, geležinkelių ir kitos infrastruktūros įrengimas. Bandymai statine ir dinamine plokštėmis leis įvertinti galimas grunto deformacijas dėl tenkančių apkrovų ir grunto sutankinimo kokybę.
 • Šurfų / kasinių kasimas ir aprašymas. Paslauga aktuali, jei yra poreikis ištirti jau pastatyto statinio pamatų sudėtį, kokybę bei po juo esantį gruntą arba šalia senojo statinio pradėti naujas statybas.
UAB „Geoinžinerija“
Adresas: M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius
Ofiso: +37052729215;
Įmonės kodas: 303106983
PVM mokėtojo kodas: LT100007929219
Banko pavadinimas: Bankas „Swedbank“ AB
IBAN numeris: LT467300010136351934