M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius marius@geoinzinerija.lt
tel:+37052729215
Darbo laikas 7:00-16:00
Susisiekite
Geologiniai tyrimai

Geologiniai tyrimai

Geologiniai (teisingiau inžineriniai geologiniai ir geotechniniai) tyrimai pastatų pagrindams yra neatsiejami nuo naujų statybų planavimo ir konkrečių statinių pamatų ir aplinkos sutvarkymo projektavimo, taip pat jie privalomi ir itin vertingi rekonstruojant esamus statinius bei bendrame statybos procese.

Geologiniai tyrimai: kodėl jie tokie svarbūs?

Geologiniai tyrimai (projektiniai) yra viena iš pagrindinių statybinių tyrimų rūšių, pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisęs aktus privalomi atlikti prieš statant namą ar kitą bet kokios paskirties ir sudėtingumo statinį. Vis dar pasitaiko kai pataupoma ir nusprendžiama šių tyrimų vienokiu ar kitokiu būdu išvengti, bet toks pasirinkimas neretam apkarsta. Mat nežinant, koks sklype gruntas, geologinės ir hidrogeologinės pagrindo sąlygos, nemažai nemalonumų ir netikėtų „siurprizų“ gali laukti tiek statyboms vykstant, tiek ir statinį pastačius. Tai ir neleistinai didelis, o kartais ir netolygus pastato sėdimas (kartais net vieno statinio kampo smigimas į žemę) ar įvairių įrengtų dangų prasėdimai, skylančios ir trūkinėjančios namo dienos bei kiti panašūs dalykai nutinka dėl to, kad numojus ranka į geologinius tyrimus lieka neaišku, koks gruntas vyrauja sklype ir po statinio pamatais, kokias technologijas reikėjo pasirinkti, kad nebūtų pažeista tų gruntų struktūra, nesumažintos jų stipruminės savybės.

Geologiniai tyrimai atskleidžia labai daug svarbių aspektų: kokios pasirinkto sklypo geologinės sąlygos, kokie galimi pavojingi procesai, koks pagrindo gruntas, kokia to grunto sudėtis, savybės, kaip giliai ir kokie slūgso požeminiai vandenys, kokia grunto elgsena galima veikiant vienoms ar kitoms jėgoms, apkrovai ir pan.

Siekiant gauti patikimus geologinių tyrimų rezultatus, labai svarbu kompetentinga komanda ir pasirinkta atsakinga įmonė bei kompleksinis reikiamų geologinių tyrimų metodų taikymas.

„Geoinžinerija“ taikomi geologinių tyrimų metodai:

  • Dinaminis zondavimas. Šis geologinių tyrimų metodas itin pasiteisina, kai prioritetas teikiamas greičiui ir paprastumui. Be šių savybių, jis užtikrina ir pakankamai tikslius rezultatus. Didelis privalumas, kad dinaminio zondavimo metodas gali būti taikomas net neprivažiuojamose ar net sunkiai prieinamose vietose, o pateikia pakankamai išsamią informaciją apie stiprumines ir struktūrines grunto savybes.
  • Statinis zondavimas. Šiam geologinių tyrimų metodui būdingas ekonomiškumas ir greitis. Nesuklysime pasakę, jog Lietuvoje tai – vienas populiariausių metodų, leidžiantis labai tiksliai įvertinti ne tik sluoksnių ribas ir juos sudarančių gruntų tipą, grunto mechanines savybes, bet ir pagrindo stiprumą ir kt.
  • Bandymai statine ir dinamine plokšte. Šie tyrimų metodai leidžia identifikuoti grunto deformacines savybes, sutankinimo laipsnį, kokybę, reakciją į apkrovas. Šis metodas labai reikalingas vertinant paruoštų pagrindų kokybę, projektuojant statinius bei kitus susisiekimo infrastruktūros objektus.
  • Grunto ir uolienų gręžimas. Tikslus metodas, leidžiantis tiesiogiai ir betarpiškai nustatyti grunto tipą, sluoksnių ribas, įvertinti grunto sudėtį, mechanines bei fizines savybes, tipą, sluoksnių ribas, taip pat paimti mėginius laboratoriniams tyrimams. Negana to, grunto gręžimo metodu nustatomas ir požeminių vandenų gylis, pobūdis ir slūgsojimo sąlygos.
  • Grunto laboratoriniai tyrimai. Šie geologinių tyrimų metodai neatskiriama projektinių IGG tyrimų dalis. Tai labiausiai paplitęs būdas tiksliai ištirti fizines ir mechanines grunto savybes, sudėtį, jei reikia ir stiprumą, deformacines savybes, numatyti grunto reakciją į apkrovas statybų metu ir elgseną eksploatuojant statinį pasibaigus statyboms. Grunto laboratorinių tyrimų rezultatai nepaprastai reikšmingi, atliekant tikslius skaičiavimus siekiant iki minimumo sumažinti grunto sėdimo galimybę, ar norint visiškai išvengti statinio konstrukcijų deformacijų, trūkių sienose ir pan.
  • Grunto sutankinimo kontrolė. Šis geotechninių tyrimų metodas paremtas lauko bandymų ir laboratoriniai tyrimais leidžia tiksliai nustatyti ir įvertinti supilto ir sutankinto grunto kokybę bei sutankinimo laipsnį.
  • Šurfų kasimas. Šis geologinių tyrimų metodas pasiteisins tiek projektuojant naujus statinius, tiek rekonstruojant senuosius, kai svarbu mechaniškai ištirti gruntą, jo stipruma, nustatyti rekonstruojamo ar greta esančio statinio pamatų tipą, įgilinimą ir kokybę, galimą jo pagrindų reakciją į naujas statybas ar naują statinį greta.

Kodėl mūsų atliekami geologiniai tyrimai – puikus pasirinkimas Jums?

  • Nuolat augame, tobulėjame, todėl klientams sutartais terminais užtikriname itin tikslius tyrimų duomenis, kompetentingą tyrimų atlikimą ir informacijos pristatymą, paaiškinimą.
  • Ilgametė patirtis geologinių tyrimų rinkoje leidžia klientams siūlyti racionaliai pažangius sprendimus, geriausią kainos ir kokybės santykį.
  • Turime visas geologinių tyrimų atlikimui reikalingas licencijas.
  • Naudojame modernią techniką, užtikrinančią itin tikslius ir išsamius duomenis bei leidžiančią tyrimus atlikti sparčiau.
  • Paslaugas teikiame kokybiškai, laikydamiesi aktualių standartų bei sutartų terminų.
  • Konsultuojame, paaiškiname tyrimų duomenis, patariame.
  • Siūlome geriausias sąlygas kiekvienam savo klientui, neatsižvelgdami į užsakomų tyrimų paketą bei klientą: vienodai vertiname tiek pavienius fizinius asmenis, tiek juridinius subjektus.
  • Džiaugiamės turėdami platų mumis pasitikinčių pakankamai lojalių klientų ratą ir vis jį papildančius naujus klientus. Mūsų klientų spektras apima valstybės ir savivaldybių institucijas, įvairias vystymo kompanijas, statybų bendroves, žemės ūkio bendroves, susisiekimo infrastruktūros įmones, projektavimo ir architektūros biurus, privačius asmenis ir kt.
UAB „Geoinžinerija“
Adresas: M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius
Ofiso: +37052729215;
Įmonės kodas: 303106983
PVM mokėtojo kodas: LT100007929219
Banko pavadinimas: Bankas „Swedbank“ AB
IBAN numeris: LT467300010136351934