M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius marius@geoinzinerija.lt
tel:+37052729215
Darbo laikas 7:00-16:00
Susisiekite
Grunto sutankinimo kontrolė

Grunto sutankinimo kontrolė

Grunto sutankinimo kontrolė

Kas yra grunto sutankinimo kontrolė? Tai tyrimas, kurio paskirtis – įvertinti grunto sutankinimo laipsnį ir kokybę. Ne paslaptis, kad bet kurių statybos darbų kertinė ašis yra tvirtas pagrindas, todėl grunto tvirtumo identifikavimas yra neišvengiamas bet kokio pobūdžio statybose. Tvirtas pagrindas ne tik suteikia patikimą atramą, stabilumą statiniui, bet ir ateityje leidžia išvengti deformacijų, pažeidimų bei neplanuotų išlaidų, bei užtikrina ilgalaikį, kad ir nesudėtingo statinio (pvz. šaligatvio, mašinų stovėjimo aikštelės) gerą estetinį vaizdą.

Kasant ir tiesiant komunikacijas bei atliekant kitus grunto kasimo darbus pažeidžiami grunto dalelių struktūriniai ryšiai, paprastai kalbant jis yra išjudinamas, todėl natūralu, kad jo tvirtumas ir buvęs stabilumas pažeidžiami. Grunto sutankinimo lygio ir kokybės matavimas leis sužinoti ir įvertinti įrengto pagrindo tvirtumą ir atitikimą keliamiems reikalavimams, bei išvengti situacijų, kai įrengtų komunikacijų vietose atsiranda supilto grunto sėdimai ir paviršiaus ar virš jų esančių dangų ar net statinių deformacijos.

Kada reikalinga grunto sutankinimo kontrolė?

Grunto sutankinimo kontrolė gatvėms, takams, įvairių dangų aikštelėms ir didesnių pastatų grindims, automobilių keliams, geležinkeliams, tuneliams bei viadukams – privaloma statybos darbų eigoje, kaip techninės priežiūros ir žemės darbų savikontrolės dalis. Taip pat šis tyrimas privalomas ir labai reikšmingas vėjo jėgainių bokštų statybose, statant kitus inžinerinius statinius bei įvairių paskirčių pastatus, kuriems reikalingas įrengtas tvirtas pagrindas .

Grunto sutankinimo kontrolė atliekama įvairių žemės darbų kasimo metu, kai ruošiamas pagrindas ,bet kokio pobūdžio dangoms, komunikacijoms, atliekant reljefo formavimo darbus ir daugeliu kitų atvejų, kai prieš kitus darbus gruntas sujudinamas ar reikia įvertinti jo stabilumą.

Kokia informacija gaunama atliekant grunto sutankinimo kontrolės tyrimą?

Tyrimas nustato paruošto pagrindo kokybę ir atitikimą projekto techniniams reikalavimams, esant reikalui suteikia progą ištirti ir stipriai, ir silpnai sutankintas vietas. Po grunto sutankinimo kontrolės darbų ataskaitoje pateikiama išsami informacija apie granuliometrinę grunto sudėtį, sutankinimo rodiklio ir deformacijų modulio atitikimą reikalavimams, taip pat sutankinimo rodiklio ir deformacijų modulio vertę atskirose zonose, silpnai ir stipriai sutankintose zonose.

Kaip atliekama grunto sutankinimo kontrolė?

Grunto sutankinimo kontrolė atliekama taikant tam tikrus inžinerinius geologinius bei geotechninius tyrimo metodus, pavyzdžiui, bandymas kūginiu ar dinaminiu penetrometru (statinis ir dinaminis zondavimas), bandymas štampu, gręžinių gręžimas sraigtiniu arba koloniniu būdu, mėginių paėmimas laboratoriniams tyrimams, taip pat laboratoriniai tyrimai granuliometrinės sudėties, optimalaus tankio ir drėgmės, sutankinimo rodiklio ir kitų grunto fizikinių savybių nustatymui ir kt.

Kodėl mūsų grunto sutankinimo kontrolės paslauga – puikus pasirinkimas Jums?

 • Kvalifikuota specialistų komanda užtikrins kokybišką paslaugų atlikimą, tikslius duomenis, optimalius sprendimus. Nuolat augale ir tobulėjame, investuojame į komandos mokymus, kad Jums siūlytume pažangiausius sprendimus.
 • Turime visas reikiamas licencijas, įdiegtą kokybės vadybos sistemą.
 • Grunto sutankinimo kontrolės ir kitos paslaugos atliekamos naudojant modernią įrangą, padedančią darbus atlikti kur kas sparčiau ir aukščiausiame lygyje.
 • Esame patikimi, turime platų lojalių klientų ratą, apimantį valstybės ir savivaldybių institucijas, įvairias vystymo kompanijas, statybų bendroves, žemės ūkio bendroves, susisiekimo infrastruktūros įmones, projektavimo ir architektūros biurus, privačius asmenis ir kt.
 • Esame lankstūs ir galime pasiūlyti geriausias sąlygas kiekvienam iš Jūsų.
 • Konsultuojame, suteikiame išsamią informaciją, patariame.
 • Visas paslaugas teikiame kokybiškai, saugiai, laikomės terminų bei reikiamų standartų.

Kitos „Geoinžinerijos“ teikiamos paslaugos:

 • Grunto gręžimas. Metodas leis tiksliai nustatyti ir aprašyti gruntą, jo sudėtį, tipą, mechanines ir fizines jo savybes, sluoksnių ribas, paimti mėginius laboratoriniams tyrimams, identifikuoti požeminių vandenų slūgsojimo gylį, jų migracijos srautus ir k.t.
 • Statinis zondavimas. Rinkitės statinį zondavimą, jei reikia gauti tikslius duomenis apie tai, koks yra grunto stiprumas ar tankumas, grunto tipas ir sluoksnių ribos.
 • Dinaminis zondavimas. Šis, vienas paprasčiausių inžinerinės geologijos (geotechnikos) tyrimų metodų, atliekamas greitai, tad pasiteisins, kai reikalinga sparta, mobilumas ir duomenys apie grunto struktūrines savybes.
 • Grunto laboratoriniai tyrimai. Rinkitės šį  tyrimo metodą, kai reikalinga išsami, tiksli ir patikima informacija apie gruntą, jo sudėtį ir fizines,-mechanines ir deformacines, savybes.
 • Bandymai statine ir dinamine plokšte. Tyrimo metodas, naudingas projektuojant įvairias dangas, statinius ir susisiekimo infrastruktūrą: kelius, geležinkelius, tunelius ir kt. Baldymai statine ir dinamine plokštėmis leidžia įvertinti grunto „elgseną“ veikiant apkrovoms ir grunto sutankinimo kokybę.
 • Šurfų / kasinių kasimas ir aprašymas. Jei norite rekonstruoti seną statinį arba šalia vykdyti naujas statybas, tikslinga ištirti senojo statinio pamatų kokybę, sudėtį bei po jais slūgstantį gruntą ir paimti iš jo kokybišką grunto ėminį. Šis tyrimo metodas – šurfavimas – bus geriausias pasirinkimas.
UAB „Geoinžinerija“
Adresas: M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius
Ofiso: +37052729215;
Įmonės kodas: 303106983
PVM mokėtojo kodas: LT100007929219
Banko pavadinimas: Bankas „Swedbank“ AB
IBAN numeris: LT467300010136351934