M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius marius@geoinzinerija.lt
tel:+37052729215
Darbo laikas 7:00-16:00
Susisiekite
Grunto laboratoriniai tyrimai

Grunto laboratoriniai tyrimai

Grunto laboratoriniai tyrimai

Kaip sako pats paslaugos pavadinimas, grunto laboratoriniai tyrimai leidžia sužinoti išsamią informaciją apie tiriamą gruntą: jo sudėtį, mechanines bei fizines savybes, fizinę būseną ir kt. Ši informacija nepamainoma projektuojant statinius. Pagal Statybos techninį reglamentą STR 1.04.02:2011 „Inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrimai“ bei Lietuvos respublikoje galiojanti Europos standartą EN 1997-2б Eurokodą 7 laboratoriniai tyrimai privaloma statinių pagrindo tyrimų dalis II ir aukštesnės geotechninės kategorijos statiniams.

Nors Vvis dar pasitaiko manančių, jog grunto laboratoriniai tyrimai nėra būtini, bet skubame užtikrinti, jog projektuojant, planuojant bet kokio tipo statybas, tyrimai yra nepaprastai reikšmingi, mat gali padėti užkirsti kelią nesklandumams, problemoms ateityje. Pagrindo tyrimas paremtas gruntų laboratoriniais tyrimai užtikriną atliktų tyrimų kontrolę ir teisinį pagrindą. Tik šis tyrimas garantuoja, kad gruntų identifikacija atlikta teisingai, pasiremiant ne tik ją atliekančio specialisto žiniomis ir patirtimi, bet paremta konkrečiais bandymais, tyrimais ir jų rezultatais. Be to daugelio gruntų mechaninių savybių galima nustatyti išimtinai tik laboratorijoje. Norėtume tik atkreipti dėmesį, kad norint pasiekti didesnį patikimumą ir išvengti atsitiktinių rezultatų planuojant laboratorinius  tyrimus nevertėtų apsiriboti pavieniais bandiniais

Grunto laboratorinių tyrimų metu gali būti tiriama:

 • grunto granuliometrinė  sudėtis;
 • fizinės grunto savybės;
 • mechaninės grunto savybės;
 • grunto deformacijos charakteristikos.

Kada atliekami grunto laboratoriniai tyrimai?

Ėminių ėmimas laboratoriniams tyrimams neatskiriama ir pagal tyrimus reglamentuojančius dokumentus privaloma inžinerinio geologinio ir geotechninio tyrimo dalis, vis dar Lietuvos Respublikoje pakankamai nevertinama, nors daugeliu atvejų labai naudingas ir patiems tyrimų užsakovams. Norint gauti patikimus, skaičiais ir konkrečiais tyrimais paremtus grunto parametrus reikalingi ne pavienių bandinių laboratoriniai tyrimai, o pakankamo kiekio, leidžiančio pakankamai tiksliai statistiniais metodais įvertinti kiekvieno sluoksnio geotechnines savybes. Pakankamos apimties ir išsamūs laboratoriniai tyrimai ypač reikalingi, kai projektuojami sudėtingesni statiniai: tiesiant kelius, geležinkelius, viadukus bei estakadas, tunelius ar, labai aukštos įtampos elektros oro linijų atramas, taip pat populiarūs grunto laboratoriniai tyrimai vėjo jėgainių bokštų projektavimo etape, projektuojant ir statant kitus sudėtingesnius gyvenamos ar kitosįvairios paskirties statinius.

Kodėl verta atlikti grunto laboratorinius tyrimus?

 • laboratoriniai grunto tyrimai ir jų metu gauta tiksli ir išsami informacija apie grunto sudėtį bei jo savybes leidžia tiksliau identifikuoti gruntą patikimiau nustatyti, jo atsparumą ir tvirtumą bei numatyti elgseną ateityje, kaip gruntas „reaguos“ į statybų procesą, statinių keliamas apkrovas baigus statybas;
 • grunto laboratorinių tyrimų rezultatai kartų su kitais tyrimais projektavimo etape specialistams leidžia patikimiau įvertinti grunto, kuris taps statinio pagrindu, laikomąją gebą, parinkti tinkamiausią pamatų tipą, bei užtikrinti ne tik pagrindo patikimumą, bet ir mažiausias deformacijas ateityje ar visiškai jų išvengti.
 • pakankamai investavus į grunto laboratorinius tyrimus dažnai galima sumažinti pastatų pamatų įrengimo išlaidas;
 • tinkamai atlikti grunto laboratoriniai tyrimai leidžia iki minimumo sumažinti tikimybę, kad statinių konstrukcijos deformuosis, nusės ir pan.;
 • šie tyrimai labai svarbūs renkantis, kokio tipo pamatus montuoti;

Kodėl mūsų atliekami grunto laboratoriniai tyrimai – puikus pasirinkimas Jums?

 • Laboratoriniai bandymai grunto fizikinių ir mechaninių savybių nustatymui atliekami naudojant mūsų specialistų žinias, didelį įgūdžių bagažą bei pažangią, modernią techniką, leidžiančią ne tik užtikrinti aukščiausią kokybę, bet ir darbų atlikimo spartą.
 • Komandos augimas ir tobulėjimas – vienas iš mūsų prioritetų,  siekiant efektyviai ir sparčiai prisitaikyti prie rinkos pokyčių bei sėkmingai veikti konkurencinėje aplinkoje.
 • Mūsų komanda visada pasirengusi padėti, atsakyti į klausimus, suteikti išsamios informacijos.
 • Turime visas reikiamas licencijas bei įdiegtą kokybės vadybos sistemą.
 • Dirbame su naujausia, pažangia įranga, leidžiančia gauti tikslius, patikimus duomenis, tyrimų rezultatus.
 • Siūlome lanksčias sąlygas, geriausią kainos ir kokybės santykį.
 • Platus klientų ratas patvirtina mūsų patikimumą. Tarp klientų turime daug statybų bendrovių ir susisiekimo infrastruktūros įmonių, valstybės ir savivaldybių institucijų, projektavimo ir architektūros biurų, žemės ūkio bendrovių, įvairių vystymo kompanijų, privataus sektoriaus atstovų ir kt.

Kitos „Geoinžinerijos“ teikiamos paslaugos:

 • Grunto gręžimas. Paslauga aktuali, jei reikia nustatyti ir ištirti gruntą, jo fizines ir mechanines savybes, sudėtį, sluoksnių ribas, nustatyti, kokiame gylyje yra požeminiai vandenys, jų migraciją, nuotėkio kryptys, paimti mėginius laboratoriniams tyrimams ir kt.
 • Statinis zondavimas. Paslauga aktuali, jei reikia ištirti bet kokius, net pačius ploniausius, grunto sluoksnius bei posluoksnius, nustatyti, koks gruntas vyrauja, kokios jo stiprumo savybės ir kt.
 • Dinaminis zondavimas. Paslauga aktuali, jei projektuojama kelių, geležinkelių, tunelių, viadukų ir kita infrastruktūra, reikalingas mobilumas, paprastas valdymas, spartus grunto struktūrinių savybių matavimas, ypač ten, kur yra sunkiau prieinamos vietos, pasviręs paviršius.
 • Grunto sutankinimo kontrolė. Paslauga aktuali, jei projektuojama automobilių kelių, geležinkelių, tunelių, viadukų ir kita infrastruktūra, ruošiamas pagrindas, iškyla poreikis įvertinti grunto sutankinimo kokybę ir laipsnį.
 • Bandymai statine ir dinamine plokšte. Paslauga aktuali, jei planuojama pastatų statyba, taip pat kelių, geležinkelių ir kitos infrastruktūros įrengimas. Bandymai statine ir dinamine plokštėmis leis įvertinti galimas grunto deformacijas dėl tenkančių apkrovų ir grunto sutankinimo kokybę.
 • Šurfų / kasinių kasimas ir aprašymas. Paslauga aktuali, jei yra poreikis ištirti jau pastatyto statinio pamatų sudėtį, kokybę bei po juo esantį gruntą arba šalia senojo statinio pradėti naujas statybas.
UAB „Geoinžinerija“
Adresas: M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius
Ofiso: +37052729215;
Įmonės kodas: 303106983
PVM mokėtojo kodas: LT100007929219
Banko pavadinimas: Bankas „Swedbank“ AB
IBAN numeris: LT467300010136351934