M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius marius@geoinzinerija.lt
tel:+37052729215
Darbo laikas 7:00-16:00
Susisiekite
Bandymai statine ir dinamine plokšte

Bandymai statine ir dinamine plokšte

Bandymas statine plokšte

Bandymas statine plokšte arba statinis štampo bandymas yra vienas iš lauko bandymų metodų, leidžiantis įvertinti galimas grunto deformacijas naudojant apkrovą. Bandymui naudojama apvali arba kvadratinė plokštė, kuriai periodiškai suteikiamos vis didesnės apkrovos, taip vertinant atsirandantį grunto susėdimo laipsnį, lemiamą augančių apkrovų.

Kelios bandymo statine plokšte modifikacijos:

 • plokštės bandymai gręžiniuose;
 • įsukant statinę plokštę į grunto masyvą;
 • bandymas įsukant statinę plokštę žemiau nei yra gręžinio kirtavietė;
 • plokštės bandymas šurfuose;
 • plokštės bandymas kituose atviruose kasiniuose (pvz. pamatų duobėje).

Atliekant bandymus statine plokšte šurfuose, gręžiniuose, kasiniuose naudojama plokštė, bei jos aprovimui skirta įranga bei prietaisai, kuriais matuojamas plokštės nuosėdis neretai vadinama štampu,. Pati plokštė gali būti metalinė, gelžbetoninė arba betoninė,  storis iki 50 mm, jei plokštė metalinė, ir 100–200 mm storio, jei plokštė pagaminta iš betono ar gelžbetonio.

Grunto masyve, gręžiniuose žemiau kirtavietės galima naudoti ir sraigtines ar įsukamas plokštes. Tai – plieninis vamzdis, apačioje turintis pagal sraigtinę kreivę lengvai išlenktą diską. Šis metodas ypač populiarus nes nereikia kasti šurfo.

Tyrimo metu gaunami duomenys

Atliekant bandymą statine plokšte gaunami patikimi ir tikslūs grunto spūdumo rodikliai, kurių panaudojimo spektras labai platus, bet dažniausiai tokie duomenys itin reikšmingi projektuojant juostinius ir plokščių pamatus.

Kokie bandymo statine plokšte pranašumai?

Palyginti su laboratoriniais tyrimais, skirtais nustatyti grunto deformacines savybes, bandymai statine plokšte traktuojami kaip patys patikimiaus. Todėl nenuostabu, kad jie  ir vieni iš populiariausių pasaulyje.

Dar vienas bandymo statine plokšte pranašumas išryškėja tada, kai laboratorinių mėginių neįmanoma paimti dėl vandeningumo ar kitų fizinių grunto savybių. Tokiu atveju atsiradus poreikiui ištirti grunto deformacijas bandymas statine plokšte bus vienas patikimiausių sprendimų iš vos kelių alternatyvų.

Bandymas dinamine plokšte

Bandymas dinamine plokšte arba dinaminis štampo bandymas yra vienas iš lauko tyrimų metodų, leidžiantis greitai įvertinti žemės sankasų bei keliams skirto pagrindo sutankinimo kokybę. Ypač jis taikintinas savikontrolės reikalams, kai yra tiksliai žinoma kokiu būdu ir kiek buvo tankinami gruntai Kokiu principu atliekamas šis bandymas? Ant pagrindo statoma plokštė su strypu, virš kurios yra plaktas. Pastarasis paleidžiamas kristi, o naudojantis specialiais prietaisais matuojamas plokštės nuosėdis į gruntą, o pagal tai vertinamas grunto sutankinimas.

Kada naudojamas bandymas dinamine plokšte?

Šis metodas bus labai geras pasirinkimas, kai reikia greitai nustatyti, ar paruoštas paviršius yra tinkamas norimoms toje vietoje įrengti konstrukcijoms, pavyzdžiui, automobilių keliams, geležinkeliams, viadukams, tuneliams, oro uosto takams ir kt. Bandymo dinamine plokšte metu taip pat identifikuojama, kaip apkrovos veikia gruntą toje zonoje. Kaip metodo trūkumą galima įvardinti bandymų rezultatų nepatikimą sąryšį su paviršiams keliamų reikalavimų parametrais.

Bandymas dinamine plokšte tinka rupiųjų gruntų pagrindams, kai mažiausių dalelių juose dydis siekia iki 0,63 mm.

Bandymu dinamine plokšte gali būti tikrinamas grunto sluoksnis iki 0,3-0,5 cm storio.

Kodėl mūsų bandymai plokšte paslauga – puikus pasirinkimas Jums?

 • Nuolat augame, tobulėjame, investuojame į naują techniką ir specialistų kvalifikacijos kėlimą, naujas žinias ir įgūdžius, todėl Jums siūlome pažangiausius, optimalius ir geriausius sprendimus.
 • Bandymų plokšte aslaugos teikiamos naudojant modernią įrangą, leidžiančią gauti maksimaliai tikslius ir patikimus rezultatus bei pagreitinti darbo procesą.
 • Mums svarbu ne pavieniai projektai, bet klientų pasitikėjimas, pakartotinis sugrįžimas, todėl džiaugiamės turėdami daug lojalių klientų, pasitikinčių mumis ir vertinančių teikiamas paslaugas.
 • Mumis pasitiki, statybų bendrovės ir susisiekimo infrastruktūros įmonės, valstybės ir savivaldybių institucijos, projektavimo ir architektūros biurai, žemės ūkio bendrovės, įvairios vystymo kompanijos, privatūs asmenys ir kt.
 • Paslaugas teikiame ne tik visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų – kaimyninėse šalyse.

Kitos „Geoinžinerijos“ teikiamos paslaugos:

 • Grunto gręžimas. Tyrimas, leidžiantis atpažinti ir identifikuoti gruntą, nustatyti sluoksnių ribas  paimti jo pavyzdžius, suteikiantis informacijos apie jo sudėtį, požeminius vandenis ir kt.
 • Statinis zondavimas. Populiariausias ir vienas iš ekonomiškiausių inžinerinių geologinių tyrimų metodų, itin naudingas vertinant grunto mechanines savybes, tipą, stiprumą bei tiksliai nustatant sluoksnių ribas.
 • Dinaminis zondavimas. Nėra toks tikslus, kai statinis, bet nepamainomas, kai reikia dirbti su ypač rupiais ar ypač stipriais gruntais, ar neprivažiuojamose vietose. Šiam metodui būdinga sparta, jis naudingas nustatant grunto mechanines savybes, sluoksnių ribas projektuojant kelių, geležinkelių ir kitos infrastruktūros įrengimą.
 • Grunto sutankinimo kontrolė. Tyrimas, padėsiantis tiksliai įvertinti, koks grunto sutankinimo laipsnis bei kokybė.
 • Grunto laboratoriniai tyrimai. Jų metu tiriamos fizinės ir mechaninės grunto savybės, jo sudėtis, stiprumas ir deformacijos charakteristikos.
 • Šurfų / kasinių kasimas ir aprašymas. Metodas, leidžiantis įvertinti jau esamo statinio pamatų būklę ir gruntą po jais, jei reikia paimti labai aukštos kategorijos grunto ėminius.
UAB „Geoinžinerija“
Adresas: M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius
Ofiso: +37052729215;
Įmonės kodas: 303106983
PVM mokėtojo kodas: LT100007929219
Banko pavadinimas: Bankas „Swedbank“ AB
IBAN numeris: LT467300010136351934