M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius marius@geoinzinerija.lt
tel:+37052729215
Darbo laikas 7:00-16:00
Susisiekite
Mes spaudoje

Mes spaudoje

BEVEIK SĖKMĖS ISTORIJA

Geologijos įmonės Lietuvoje kūrėsi įvairiais laikotarpiais – vienos išliko nuo vadinamojo „geologijos Aukso amžiaus“ (praėjusio amžiaus aštunto–devinto dešimtmečio), turi ilgą ir garsią istoriją, kitos atsirado jau atsikūrus Lietuvos valstybei ir mažiau ar daugiau sėkmingai darbuojasi iki šių dienų, dar kitos buvo įkurtos visai nesenai, jau šiame dešimtmetyje ir dar gal nėra taip gerai žinomos. UAB „Geoinžinerija“ – viena iš įmonių, kurios istoriją galima pristatyti kaip „sėkmės istoriją“. 2018 m. gruodį sukako 5 metai nuo pirmųjų jos darbų. Pradėjusi nuo „išgyvenimo“ objektų, dabar įmonė gali pasidžiaugti pakankamu stabilumu, objektų ir užsakovų gausa bei įvairove, nemažu darbuotojų kolektyvu. Įmonės sukūrimo laikas buvo gana įdomus: po 2008–2009 m. ekonominės krizės Lietuvoje atsirado nauja vadovų karta, kuri atsinešė naujus valdymo metodus. Nesiveliant į svarstymus, kiek tos naujovės buvo reikalingos bei naudingos, galima konstatuoti, kad darbuotojus šios priemonės užspaudė į kampą – solidus atlygis už darbą tapo praktiškai nebepasiekiamas. Todėl aktyviausieji pradėjo mąstyti apie alternatyvas. Viena jų – savos įmonės įsteigimas. Nors dar Evangelijoje parašyta, kad „pradžioje buvo žodis“, praktikoje to „žodžio“ neužteko, viskas buvo daug sudėtingiau. Tiek apsisprendimas atsitraukti nuo nors ir negausaus, bet užtikrinto pajamų šaltinio, tiek pats įmonės įkūrimas reikalavo ne tik fizinių, bet ir emocinių jėgų. Po ilgų apmąstymų ir organizacinių darbų 2013 m. pabaigoje „žodis tapo kūnu“: įmonė buvo įregistruota, įsigyta pagrindinė darbo priemonė (kaip tuomet atrodė) – ant sunkvežimio MAN sumontuotas gręžimo įrenginys, statinio zondavimo priedas, įsigyti grąžtai, gręžimo ir zondavimo vamzdžiai bei strypai, statinio zondavimo matavimo įranga. Kai įmonė atidarė savo būstinę (Bajorų kelias, 4), kabinete tebuvo du stalai, – to visai užteko dviejų darbuotojų kompiuteriams pastatyti. Tokia buvo didelio darbo pradžia. Prireikė kelerių metų, kad būtų apsispręsta, kokia kryptimi įmonė vystysis – ar atliks visus su gręžimu susijusius geologinius darbus, ar specializuosis siauresnėje srityje. 2014 m. įmonė ėmėsi bet kokių užsakomųjų darbų: atlikdavo inžinerinius geologinius tyrimus nedidelių gyvenamųjų namų ir daugiabučių statybos plotuose, planuojant kelius ir gatves, įrenginėjo vandens gavybinius ir geoterminius gręžinius, atlikdavo TRT testus. Kiekvienas atliktas sudėtingesnis ar daugiau pastangų reikalaujantis darbas buvo vertinamas kaip didžiausia pergalė. Tačiau buvo ir nesėkmių, kurios vėl nublokšdavo keliems mėnesiams atgal bei priversdavo suabejoti pasirinkimo teisingumu.

Atkaklus ir kruopštus darbas davė savo vaisius – metų pabaigoje įmonėje jau nuolat dirbo 5–6 darbuotojai. Matant, kad smulkiems tyrimams atlikti neracionalu važinėti sunkiąja technika, buvo įsigytas lengvasis lenkų firmos „Wamet“ gręžimo įrenginys H20SR, kuris vėliau buvo pritaikytas ne tik gręžimui, bet ir statiniam zondavimui.

2015 m. buvo tęsiami panašūs darbai, atsirado nuolatinių klientų ir pasitikėjimas UAB „Geoinžinerija“, jos vadovu bei specialistais. Atsiradus papildomų darbų, išaugo ir darbuotojų poreikis. Per metus komandą papildė dar trys žmonės, tačiau, kad jie sutiktų dirbti, reikėjo įtikinti, jog renkasi ne vienadienę įmonę.

Vykdant vis daugiau darbų, didžiausiu galvosūkiu įmonės vadovams tapo apsisprendimas, kuria linkme įmonei pasukti – toliau imtis plataus darbų spektro ir plėsti gamybinę bazę ar pasirinkti siauresnę specializaciją ir koncentruotis į aukštesnę tyrimų kokybę, detalumą? Esant pakankamai darbų pasiūlai, tai nėra taip lengva, todėl reikėjo visų metų, kol, gerai apsvarsčius ir įvertinus visas aplinkybes, buvo nutarta pasirinkti darbus, reikalaujančius daugiau intelektualaus (ne vien fizinio) darbo. Dabartinė įmonės specializacija – inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrinėjimai, ekogeologiniai tyrimai. 2015 m. rezultatai parodė, kad UAB „Geoinžinerija“ gali būti lygiaverčiu varžovu ir partneriu geologinių darbų rinkoje. Įmonė siekė prisidėti prie geologijos verslo sąžiningo ir sėkmingo vystymo, tad metų gale pareiškė norą ir tapo visaverte Geologijos įmonių asociacijos nare.

2016–2017 m. įmonė dirbo kryptingai, atsirado veiksmų planai. Padidėjus objektų ir darbuotojų skaičiui (2016 m. joje dirbo 11 darbuotojų), iškilo poreikis procesus valdyti, įmonę struktūrizuoti. Per 2016 m. buvo įdiegta standartų LST EN ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ir BS OHSAS 18001:2007 reikalavimus atitinkanti integruota kokybės, aplinkos apsaugos bei darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema, kuri iki šiol pastoviai tobulinama ir pritaikoma prie įmonės specifikos. 2017 m. įmonėje pradėjus naudoti vieningą projektų valdymo sistemą „Scoro“ paaiškėjo, kad reikalinga aiškesnė įmonės struktūra, darbuotojų funkcijų pasiskirstymas. Sistemos „Scoro“ visavertis panaudojimas, net praėjus pusantrų metų nuo jos eksploatacijos pradžios, dar kartais yra sunkiai realizuojamas. Tačiau esant šiandieninėms vykdomų darbų apimtims ir atsižvelgiant į darbuotojų skaičių, įmonės ir projektų valdymas be šio pagalbinio instrumento būtų sunkiai įsivaizduojamas. Projektų valdymo sistema užtikrina procesų valdymą, užduočių įvykdymą laiku (nuosiūlymo iki projekto pateikimo užsakovui). 2018 m. įmonėje pradėta diegti darbuotojus skatinanti motyvacinė apmokėjimo sistema: dalies pelno perskirstymas, stengiantis paskatinti aktyviausius ir geriausiai bei sparčiausiai dirbančius specialistus.

Apyvartos ir darbuotojų
skaičiaus kitimas per įmonės
veiklos laiką
Apyvartos ir darbuotojų skaičiaus kitimas per įmonės veiklos laiką

Praėjusiais metais sistema buvo išbandyta ir galima teigti, kad ji visiškai pasiteisino. Prie sistemos tobulinimo prisideda ir patys įmonės darbuotojai. 2019 m. pradžioje, praėjus tiek daugiau nei 5 metams nuo įkūrimo, UAB „Geoinžinerija“ dirbo 15 aukštos kvalifikacijos specialistų. Tyrimo darbams vadovauja ir juos atlieka diplomuoti inžinieriai geologai, dauguma turi magistro laipsnį. Įmonės branduolys – jau ne vienerius metus čia dirbantys Jūratė Vaznytė, Deividas Brokas, Mantas Antanavičius, Justina Taukinaitienė, Dalius Baubinas, Viktoras Barkovskij ir kiti, gal ne taip ilgai dirbantys, bet sėkmingai įsilieję į kolektyvą ir pajutę jo dvasią. Įmonėje dirbantys gręžėjai – taip pat savo srities specialistai. Daugelis jų turi ne vienerių, o kai kurie – ir kelių dešimčių metų patirtį. Tai žmonės, užgrūdinti laiko, mylintys savo darbą ir techniką, kuria dirba. Jie tikri profesionalai ir universalai. Prireikus praktiškai kiekvienas gali dirbti su bet kuria įmonės turima technika. Naujos technikos per penkerius metus susikaupė nemažai. Vis dar nepriekaištingai dirba veiklos pradžioje įsigyti ir patobulinti du savaeigiai gręžimo įrenginiai, sumontuoti ant automobilių, vėliau įsigyti firmos „Pagani“ zondavimo įrenginys ir gręžimo įrenginys KB20 su vikšrine važiuokle. Turima technika leidžia atlikti tiriamuosius gręžimo darbus iki 50 m ir giliau, o lauko bandymus – iki 25–30 m. Sunkiau pasiekiamose vietose, darbui šlaituose ir pelkėse naudojami keli pernešami dinaminio zondavimo įrenginiai, įranga vibraciniam ir rankiniam gręžimui. Koloniniam gręžimui bei kokybiškam grunto pavyzdžių paėmimui naudojami stūmokliniai ir dvigubos apsaugos gruntotraukiai. Technikai ir įrangai pervežti naudojami autovilkikas, lengvasis krovininis automobilis ir krovininis mikroautobusas, kelios lengvosios autotransporto priemonės. Ne darbo metu visa įranga ir technika laikoma uždarose patalpose, kur galima atlikti ir smulkų remontą. Čia saugomas ir gręžinių kernas bei grunto pavyzdžiai. Turima gręžimo ir lauko bandymų technika galima atlikti tyrimus įvairiausiuose objektuose bet kokiomis oro sąlygomis, todėl įmonė gali atlikti įvairius geologinius tiriamuosius darbus.

Pasiruošimas objektų tiriamiesiems darbams prasideda įmonės būstinėje, tačiau pagrindinis veiksnys, nulemiantis darbų kokybę – lauko tyrimai objekte. Klaidos ar aplaidumas šiame tyrimų etape ypač nepageidautini, todėl UAB „Geoinžinerija“ visas tyrimų procesas nuo lauko darbų yra automatizuotas. Lauko darbams vykdyti bei gruntams atpažinti ir aprašyti naudojama įmonei sukurta ir GPS imtuvuose įdiegta lauko darbų aplikacija, kuri užtikrina gruntų aprašymo kokybę, darbų kontrolę, teisingą duomenų perdavimą, aiškumą, mažina klaidų riziką. Be to, ši programėlė labai pagreitina darbų eigą, operatyvumą. Prireikus išgręžto gręžinio ar atliktų bandymų duomenys su visa grafine ir vaizdine medžiaga jau po kelių minučių gali atsidurti reikiamo specialisto kompiuteryje. Taip apdorotą medžiagą daug patogiau naudoti ruošiant ataskaitas, nebereikia pakartotinai suvesti duomenų, išvengiama žmogiškųjų klaidų. Ataskaitų ruošimas taip pat standartizuotas ir automatizuotas. Ataskaitoms paruošti ir brėžiniams braižyti įdiegtas Autocad Civil plėtinys, kurį įmonės užsakymu sukūrė ir integravo oficialus tiekėjas Lietuvoje UAB „Infoera“.

Objektų per penkerius metus būta daug, svarbiausius norėtųsi paminėti. Pirmiausia aplinkos jautrumu ir sudėtinga geologine sąranga įsimintini 2017 m. pradžioje Kuršių nerijoje atlikti kelio (KK167) ruožo Smiltynė–Nida rekonstrukcijos inžineriniai geologiniai tyrimai. Paminėtini ir garsiosios Rusnės estakados bei KK206 Šilutė–Rusnė rekonstrukcijos projektai, pasižymėję ypač sudėtingomis inžinerinėmis geologinėmis sąlygomis. Atlikti tyrimai (labai įdomūs projektiniai sprendimai ir objektų geologinė sąranga) projektuojant pėsčiųjų tiltus per Nemuną nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo prospekto Kaune, daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso Vilniuje, Bartų g. 11, statyboms. Įsimintini dėl savo apimties ir gruntų įvairovės bei sudėtingų geologinių sąlygų tyrimai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto krantinėse (Perkėlos g. 10), darbai projektuojant pertvarkymus magistralinio kelio A1 ruože Vilnius–Kaunas, prekybos centrą Vilniuje, Pilaitės pr., Vilniaus aplinkkelio sankryžoje ir kt.

Pirmi penkeri metai UAB „Geoinžinerija“ buvo pradinis augimo etapas, per kurį įmonė pasirinko savo kryptį ir parodė charakterį. Ateityje – ilgas tobulėjimo kelias. Ryškus įmonės bei jos vadovo šio laikotarpio darbo įvertinimas (ir didelis netikėtumas!) – 2018 m. pabaigoje gautas „Gazelės“ apdovanojimas sparčiausiai augusioms įmonėms.

Šiuo metu UAB „Geoinžinerija“ – viena didžiausių, atliekant inžinerinius geologinius darbus, tačiau jau svarsto ir kuria strateginius planus tolesnei perspektyvai. Prognozuojant Lietuvos ekonominę raidą galima manyti, kad inžinerinių geologinių tyrimų perspektyvos nėra blogos, bet žinoma, kad dažniausiai sėkmingi laikotarpiai būna pertraukiami krizių, todėl verta įmonėje pradėti ir papildomas veiklas, kurios amortizuotų netikėtą pagrindinių darbų sumažėjimą. Būtent šios strategijos vystymas bei inovacinių priemonių diegimas keliant paslaugų kokybę išlieka svarbiausiu įmonės uždaviniu.

UAB „Geoinžinerija“ kolektyvo sveikinimai GA skaitytojams.
Kviečiame ir kitas įmones pasidalinti įspūdžiais, patirtimi ir atradimais!

Mūsų kontaktai

UAB „Geoinžinerija“
Adresas: M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326 Vilnius
Ofiso: +37052729215;
Mob: +37067933234;
E-paštas: marius@geoinzinerija.lt ;
Įmonės kodas: 303106983
PVM mokėtojo kodas: LT100007929219
Banko pavadinimas: Bankas „Swedbank“ AB
IBAN numeris: LT467300010136351934